Старт ініціативи “Зелена планета”. Central Plains Group за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) починає реалізацію амбітної ініціативи “Зелена Планета”.

6.05.2021

Останні роки ми спостерігаємо певний парадокс: з одного боку, Україна – п’ята держава світу за обсягами вирощування картоплі та, за різними даними, виробляє до 20 млн тонн картоплі на рік. З іншого — наша держава імпортує закордонний картопляний крохмаль та інші продукти переробки картоплі.

У чому проблема?

Маючи такі можливості, Україна не є ані виробником, ані експортером продуктів з картоплі світового значення. Річ у тім, що велика частка врожаю щорічно втрачається внаслідок неефективного вирощування та зберігання, а також через шкідників. До того ж, виробництво крохмалю в Україні, що могло б становити значну економічну вигоду для держави, також є неефективним: нестабільне постачання сировини, розмежовані процеси виробництва та переробки крохмалю призводять до низьких результатів при доволі значних фінансових та ресурсних затратах.

Яка причина?

Одна з причин такого становища — низька технологічність виробництва, яка не дозволяє фермерам досягати великих врожаїв та низької собівартості, що є ключовим для переробної галузі у світі. А відсутність необхідних стимулів та перспектив не дозволяє створювати та нарощувати потужності з переробки.

Яке рішення?

З метою покращення даної ситуації, Компанія Централ Плейнс Груп Україна (Central Plains Group – CPG) розпочинає реалізацію ініціативи “Зелена Планета”.
Ініціатива “Зелена Планета” — це безвідходне виробництво картопляного крохмалю та його похідних — протеїну та клітковини, а також інших продуктів з картоплі з мінімальним вуглецевим слідом.

Як CPG цього досягне?

Мипоєднаємо світовий агродосвід та кращі технології виробництва картопляного крохмалю, щоб перетворити Україну визнаного виробника картоплі та картопляної продукції в усьому світі.

Перш за все, CPG береться за розширення обсягів вирощування преміум сортів технічної картоплі з високим вмістом крохмалю, як основи для ефективного бізнесу з переробки. Сировиною для заводу буде лише спеціально вирощена для переробки технічна картопля.

“Зелена Планета” є багаторічною ініціативою, в основі якої лежить існуючий бізнес з вирощування якісної технічної картоплі. Власна виробнича компанія була заснована в 2019 році, і є ключовим постачальником картоплі для виробників чіпсів на ринку. В планах на 2021 рік посадити біля 1 000 га картоплі.
Таким чином, уже будучи експертом в галузі сільського господарства, CPG потребує підтримки в інших критично важливих аспектах розбудови бізнесу з переробки. Це і правильна стратегія продажу вже готового продукту, і налагодження співпраці з місцевими фермерами, адже самотужки CPG буде складно забезпечити завод сировиною, а також найсучасніший технологічний інжиніринг, без якого неможливо побудувати прогресивне виробництво.

Розуміючи ці потреби, CPG знайшла підтримку з боку Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», які погодили надання грантової допомоги ініціативи «Зелена Планета».

Ініціатива “Зелена Планета” має три стратегічні напрямки:

1) Дослідження ринків збуту картопляного крохмалю, його похідних та інших продуктів з картоплі, розробка стратегії виходу на цільові ринки. Діяльність CPG, спрямована на дослідження ринку збуту, покликана розробити ефективну стратегію маркетингу та продажу продукції. До даного дослідження залучено авторитетну консалтингову компанію у співпраці з Державною установою з питань сприяння експорту України.

2) Технологічний інжиніринг безвідходного та бережливого виробництва. В роботі над виробничими лініями для крохмалю на першому етапі CPG залучає кваліфікованого інженера світового рівня з відповідним досвідом роботи. Залучення кваліфікованого консультанта допоможе пройти стадію конструювання виробничих потужностей з максимальною ефективністю, уникаючи “помилок новачка”.

3) Побудова моделі співпраці з українськими фермерами . Цей крок підвищить конкурентоспроможність невеликих господарств шляхом підвищення продуктивності праці, інвестицій у інноваційні технології, підвищення стандартів виробництва та орієнтації на стабільно високу якість. З метою побудови довготривалої продуктивної співпраці з фермерами, CPG навчатиме (як теоретично, так і на практиці) фермерів Західної України правильному вирощуванню високоякісної картоплі, до того ж, забезпечуючи їх посадковим матеріалом для подальшої культивації. Таким чином, локальний продукт від місцевого фермера буде включено в ланцюг постачання для великого міжнародного покупця, що, в свою чергу, сприятиме розширенню виробничих потужностей та підвищенню якості продукції локального виробника.

Активна робота за всіма трьома напрямками вже розпочата та триватиме до листопада 2021 року, коли перша черга заводу виробить свій перший продукт.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.